Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 21:41

Εικόνα

Εικόνα

ειδικά περί στοματικού σε γυναίκα-γιατί ήταν ντροπή

Εικόνα

Εικόνα

elchav

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

hellegennes(δεν πιστεύω ότι τρως ακόμα :003: )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σενέκας την 11 Φεβ 2021, 21:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 21:50

κοινώς, το βάρος έπεφτε στην πράξη, όχι στο φύλο του σεξουαλικού παρτενέρ όπως το βλέπουμε σήμερα,. Μπορούσες να έχεις ομοφυλοφιλικές σχέσεις και να παραμένεις άντρας, και ακόμα περισσότερο, ήταν δείγμα αντρισμού, αρκεί να παρέμενες ενεργητικός, και αντίθετα, δεν αντίστροφα, δεν είχε σημασία αν η παρτενέρ σου ήταν γυναίκα: αν της έκανες στοματικό, ήσουν παθητικός, δηλαδή γυναικωτός, πιο κοντά στην κατηγορία του ομοφυλόφιλου παθητικού παρά στην κατηγορία του ετεροφυλόφιλου, που όμως ήταν ενεργός.

απλό δεν είναι; :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12594
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Φεβ 2021, 21:51

Αυτό το είδα και στο sopranos , θα μάθει ο κόσμος ότι γλύφω νιαμου , τι είμαι γκέι ;

Μα δεν δουλεύει έτσι :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Φεβ 2021, 21:51

Ωραίο και ενδιαφέρον, το διάβασα όλο

Μάλιστα, έχω να προσθέσω όταν ήμουν πιτσιρικάς, μαζί με τους αυνανες εφήβους φίλους μου, κάναμε τηλεφωνικές φάρσες σε ένα γερό ναυτικό (μην ρωτήσετε τι και πως) ο οποίος μας έλεγε διάφορες ιστορίες για πουστρακια που γαμουσε νέος -οντας παντρεμένος- αλλά δεν δεχόταν με τίποτα τον όρο "πουστης" αλλά μόνο "κωλομπαράς", οπότε μάλλον ίσχυε ακόμα μέχρι πριν κάποιες δεκαετίες

Υ.Γ: η απορία μου για τις μουνοτριχες δε λύθηκε
Υ.Γ.2: κυρ Βαγγέλη καλό παράδεισο
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 21:55

enterprise-psi έγραψε:
11 Φεβ 2021, 21:51
Αυτό το είδα και στο sopranos , θα μάθει ο κόσμος ότι γλύφω νιαμου , τι είμαι γκέι ;

Μα δεν δουλεύει έτσι :lol:
elchav έγραψε:
11 Φεβ 2021, 21:51
Ωραίο και ενδιαφέρον, το διάβασα όλο

Μάλιστα, έχω να προσθέσω όταν ήμουν πιτσιρικάς, μαζί με τους αυνανες εφήβους φίλους μου, κάναμε τηλεφωνικές φάρσες σε ένα γερό ναυτικό (μην ρωτήσετε τι και πως) ο οποίος μας έλεγε διάφορες ιστορίες για πουστρακια που γαμουσε νέος -οντας παντρεμένος- αλλά δεν δεχόταν με τίποτα τον όρο "πουστης" αλλά μόνο "κωλομπαράς", οπότε μάλλον ίσχυε ακόμα μέχρι πριν κάποιες δεκαετίες

Υ.Γ: η απορία μου για τις μουνοτριχες δε λύθηκε
Υ.Γ.2: κυρ Βαγγέλη καλό παράδεισο

ακριβώς αγαπητοί :g030: Χαίρομαι δε ιδιαίτερα για τα ανεκδοτολογικά κοινωνικά παραδείγματα που τρίβουν την ιστορική συνέχεια με τον αρχαίο κόσμο στα μούτρα των Fluffyδων :D
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Φεβ 2021, 21:57

Μην με κάνεις να ρωτήσω τρίτη φορά ρε μλκ
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 22:06

elchav έγραψε:
11 Φεβ 2021, 21:57
Μην με κάνεις να ρωτήσω τρίτη φορά ρε μλκ
είμαι σίγουρος ότι είχα συναντήσει την απάντηση στο ερώτημά σου στην "ιστορία της ιδιωτικής ζωής" αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ. Απο τις πηγές που έχω υπόψη μου πάντως, παίρνω mixed vibes. Απο τη μία, υπάρχουν όλα τα αγάλματα και οι τοιχογραφίες που υποδεικνύουν ότι sthn αρχαιότητα δεν ξέρανε μόνο τη θεά venus, αλλά και τα ξυραφάκια. Απο την άλλη, υπάρχει αυτό το γράφιτι στην Πομπηία, απο ένα τύπο που έγραψε:
Restituta, take off your tunic, please, and show us your hairy privates".
..έξω απο ένα μπαράκι. Λες να το είχε δει το αποτέτοιο της Ρεστιτούτας και ήξερε, ή απλά υπέθετε; Αν έκανε υπόθεση, τότε μάλλον είχε στο μυαλό κάποιο στερεότυπο, οπότε θα υποθέσω κι εγώ ότι ήτανε ταξικό ζήτημα: στην υψηλή κοινωνία ξέρανε και εκτιμούσαν τα venus, για τις φτωχές μπαργούμαν/βιζιτούδες, η κατάσταση ήταν λίγο διαφορετική :102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Φεβ 2021, 22:07

Το να μην σιχαίνεσαι να γαμησεις ανδρικό κωλο, ενώ σιχαίνεσαι να γλειψεις μουνι, δεν ειναι καλό σημαδι πάντως.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21672
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Φεβ 2021, 22:09

θα ήθελα να ήξερα ποιες είναι οι πρωτογενείς του πηγές και δεύτερον ποια ήταν η άποψη των ακαδημαϊκών και τα αποτελέσματα της έρευνας ας πούμε 50-60 χρόνια πριν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27636
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Φεβ 2021, 22:09

Παντως οι κυριες της ανωτερης τάξης φροντιζαν να το ειχαν καθε μερα ξυρισμένο και υπηρχε ειδικη (πανακριβη) σκλάβα που αναλαμβανε καθε πρωι να ξυριζει το μπικινι της κυριας της καθως οι τριχες ηταν συνδεδεμενες με τις κατωτερες τάξεις.

Thumb rule: Ξυρισμένο=Πατρικια Αξυριστο=Πληβεία
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 11 Φεβ 2021, 22:12

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Φεβ 2021, 22:09
θα ήθελα να ήξερα ποιες είναι οι πρωτογενείς του πηγές και δεύτερον ποια ήταν η άποψη των ακαδημαϊκών και τα αποτελέσματα της έρευνας ας πούμε 50-60 χρόνια πριν
μας παραθέτει ορισμένες πρωτογενείς πηγές και στο απόσπασμα παραπάνω. Ψάξε το συγκεριμένο χωρίο του Μαρτιάλη
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Φεβ 2021, 22:13

Σενέκας έγραψε:
11 Φεβ 2021, 22:06
elchav έγραψε:
11 Φεβ 2021, 21:57
Μην με κάνεις να ρωτήσω τρίτη φορά ρε μλκ
είμαι σίγουρος ότι είχα συναντήσει την απάντηση στο ερώτημά σου στην "ιστορία της ιδιωτικής ζωής" αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ. Απο τις πηγές που έχω υπόψη μου πάντως, παίρνω mixed vibes. Απο τη μία, υπάρχουν όλα τα αγάλματα και οι τοιχογραφίες που υποδεικνύουν ότι sthn αρχαιότητα δεν ξέρανε μόνο τη θεά venus, αλλά και τα ξυραφάκια. Απο την άλλη, υπάρχει αυτό το γράφιτι στην Πομπηία, απο ένα τύπο που έγραψε:
Restituta, take off your tunic, please, and show us your hairy privates".
..έξω απο ένα μπαράκι. Λες να το είχε δει το αποτέτοιο της Ρεστιτούτας και ήξερε, ή απλά υπέθετε; Αν έκανε υπόθεση, τότε μάλλον είχε στο μυαλό κάποιο στερεότυπο, οπότε θα υποθέσω κι εγώ ότι ήτανε ταξικό ζήτημα: στην υψηλή κοινωνία ξέρανε και εκτιμούσαν τα venus, για τις φτωχές μπαργούμαν/βιζιτούδες, η κατάσταση ήταν λίγο διαφορετική :102:
George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 22:09
Παντως οι κυριες της ανωτερης τάξης φροντιζαν να το ειχαν καθε μερα ξυρισμένο και υπηρχε ειδικη (πανακριβη) σκλάβα που αναλαμβανε καθε πρωι να ξυριζει το μπικινι της κυριας της καθως οι τριχες ηταν συνδεδεμενες με τις κατωτερες τάξεις.

Thumb rule: Ξυρισμένο=Πατρικια Αξυριστο=Πληβεία
ΝΑΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΧΟΡΟΥΜ :blm:
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 11 Φεβ 2021, 22:14

Ζενίθεδρος έγραψε:
11 Φεβ 2021, 22:07
Το να μην σιχαίνεσαι να γαμησεις ανδρικό κωλο, ενώ σιχαίνεσαι να γλειψεις μουνι, δεν ειναι καλό σημαδι πάντως.
Ή είναι σημάδι ότι η σιχαμάρα γύρω απ' αυτά είναι κοινωνικό δημιούργημα και όχι εγγενής.
Πάντως δε μιλάει για σιχαμάρα το κείμενο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Φεβ 2021, 22:14

George_V έγραψε:
11 Φεβ 2021, 22:09
Παντως οι κυριες της ανωτερης τάξης φροντιζαν να το ειχαν καθε μερα ξυρισμένο και υπηρχε ειδικη (πανακριβη) σκλάβα που αναλαμβανε καθε πρωι να ξυριζει το μπικινι της κυριας της καθως οι τριχες ηταν συνδεδεμενες με τις κατωτερες τάξεις.

Thumb rule: Ξυρισμένο=Πατρικια Αξυριστο=Πληβεία
Oh really?

Πώς το ξύριζε; Κόντρα;

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα;; Και τι αναπλαστική - επουλωτική κρέμα έβαζαν μετά;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ρωμαϊκό σεξουαλικό chart

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Φεβ 2021, 22:16

Διαβασα: Ξυρισμένο = παστρικιά.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών